Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

Admin 18 lipca 2019

Wyróżniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla wzoru kociej toalety zadaszonej, trudne jest wysypywanie się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią kopać, ale uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, jednak większość zgadza się, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie piszą się na to.
Lecz w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy zapamiętać o dobrze dobranym wymiarze. Określone z nich są wyposażone w ramkę, żeby bez problemu podtrzymywać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w miernik ruchu. Po momencie, który został przez nas zaprogramowany, bądź po okresowości, kuweta automatycznie uruchamia narzędzie, które usuwa zanieczyszczenia do kontenera, alboż do kanalizacji. W budowie bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje na dół. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wysypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które częstokrotnie sprzątają kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, jako może nieść za sobą uciążliwość przy wejściu. Gdy kot już ukończy 12 tydzień życia, można zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, po to, byle tylko wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kot kocha rozkopywać i zasypywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – powinno się uważać, iż niektóre koty mogą nie akceptować takowych kuwet, większość akceptuje, jednak zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można wstawić w środek kuwetę, gdy tylko nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z zadaszeniem, jak i również bez zadaszenia.
Powinno się również zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów podobnie jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.

https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html furminator