transportery dla kotów

Wyposażenia dla kota – jakie warto kupować? Kuweta lub transporter dla kotka?

transportery dla kotów

Wyposażenia dla kota – jakie warto kupować? Kuweta lub transporter dla kotka?

Admin 25 września 2018

Kuweta dla kotów

Koty to stworzenia przeważnie domowe, które okazjonalnie wychodzą na zewnątrz. Dla zderzenia psy wyprowadza się na spacery codziennie, stąd mają opcję samodzielnego wybiegania się, a także załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej szansy nie posiadają, dlatego którykolwiek porządny gospodarz powinien zagwarantować im komfort oraz właściwe akcesoria. Do wielu artykułów, które wskazane są dla kotka, należą między innymi miski, zabawki, legowisko tudzież niewątpliwie kuweta. Owa ostatnia jest wskazana dla zachowania świeżości w pomieszczeniu albo domu, i jeszcze, ażeby dać mruczkowi należyty komfort. W większości karm dedykowanych dla kotów znajduje się również mnóstwo kuwet. Są różnorodnego typu, wielkości i także wyglądu, jak również głębokość. Nic dziwnego więc, iż posiadacze kotków niesłychanie często mają problem z doborem należytej kuwety dla własnego kota.
gorąco polecamy transportery dla kotów https://www.krakvet.pl/transportery-dla-kotow-torby-kontenery-dla-kota-c-384.html

Jaka powinna być dobra kuweta?

W zależności od sklepu oraz wielkości jego wyboru możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, okrągłe, prostokątne, zaś także trójkątne. Również wybierając kuweta dla kotów, możemy spotkać różnorodne typy – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami albo bez. Ogromnie łatwo pogubić się w ilości oraz modelach, dlatego przed wyborem kuwety należałoby zobaczyć materiały informacyjne. Właściwa kuweta na kotka winna wyróżniać się właściwą głębokością, a przede wszystkim szerokością. Dla kotów stanowi to zatem niezwykłe znaczenie ze względu na to, iż z natury są to zatem ogromnie czyste stworzenia, które potrzebują mieć zagwarantowane prawidłowe warunki do codziennej higieny. Wbrew pozorom rozmiar kuwety też ma znaczenie. Przede wszystkim potrzebujemy wziąć pod rozwagę wiek kota tudzież jego możliwości. Aby też sobie umożliwić luksus, potrzebujemy przemyśleć, gdzie w pomieszczeniu albo domu położymy kocią toaletę. Takie przemyślenia dopomogą w doborze odpowiedniego modelu.

Najcharakterystyczniejsze błędy przy wyborze kuwet

Do jednych z najliczniejszych błędów przy wyborze kociej kuwety jest niedopasowanie do wielkości. Każdy pupil podczas załatwienia własnych codziennych potrzeb fizjologicznych pragnie stanowiska. Z powodu za ciasnej kuwety zwierzak potrafi odczuwać dyskomfort, co w rezultacie może prowadzić do załatwiania swoich potrzeb poza wytyczonym stanowiskiem. Drugim z najliczniejszych błędów przy doborze kuwety jest jej postać. Nie każdy kotek potrafi i także pożąda korzystać a z kuwety z drzwiczkami bądź z przykryciem. Ażeby zapobiec tego braku, należy zastanowić się, czy nasz pupil lubi zamknięte przestrzenie i czy czuję się w nich luksusowo. Kłopotem bywają dodatkowo drzwiczki, bowiem niektóre koty nie potrafię ich obsługiwać. Głównie wówczas mijają swoją toaletę, i potrzeby higieniczne pozostawiają na naszych dywanach czy chodniczkach łazienkowych. Niby kształt kuwety nie ma większego znaczenia, dla kotów liczy się ilość miejsca i głębokość. Typ z powodzeniem możemy wyselekcjonować pod swoje potrzeby i miejsce. Innym błędem posiadaczy kota przy tworzeniu przestrzeni higieny jest wybór adekwatnego żwirku. Winien on spełniać wymagania pupila, nie powodować uszkodzenia łapek, i przede wszystkim pochłaniać zapach i dodatkowo wilgoć. Dobór żwirku to wówczas jednak wątek na oddzielny wpis.

Co staje się również istotne przy kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota powinien myśleć, iż panuje generalna formuła tycząca kociej toalety. Kuwety w budynku powinno być tyle ile kotów i jeszcze jedna sztuka. Więc to pupil ostatecznie postanawia, gdzie będzie załatwiał swoje sprawy fizjologiczne, zatem powinniśmy dać mu możliwość wyboru, a w razie potrzeby zmiany miejsca. Oraz ostatnią szczególnie ważną kwestią stanowi stałe czyszczenie i także mycie kociej kuwety. Pupil, który nie będzie miał dostarczonych owych istotnych warunków do przebywania w mieszkaniu, z całą gwarancją będzie składał nieczystości za kuwetą. W skrajnych wypadkach oznajmi osobiste niespełnienie przez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach czy w adidasach.

Bez kategorii