Zakup lub adopcja małego psa. Jaką wyłonić rasę szczeniaka? Jaka będzie odpowiednia?

Zakup lub adopcja małego psa. Jaką wyłonić rasę szczeniaka? Jaka będzie odpowiednia?

Admin 8 lipca 2019

To, że czworonóg jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Niniejszy futrzasty przyjaciel, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w których mieszka. Dla niego liczy się tylko łaskawe spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup czy adopcję czworonoga, bardzo często chociażby nie pomyślą nad doborem tej rozsądnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także sposobowi życia. Stan psiaka i jego uroczy pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem rozkoszny pies niezwykle łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie ujrzy, kiedy zmienia się w dorosłego psiaka, którego stan niestety nie zawsze odpowiada pragnieniom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego uroczych oczek i także zabawnego pyszczka.


Energiczny pies oraz ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psa, należy dobrze zapoznać się z jego odmianą, ażeby razem z nim tworzyć zwarty oraz szczęśliwy związek. Psiaczki potrzebujące mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to szczególnie ruchliwe zwierzaki, które potrzebują długich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w jakim żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem albo z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Którykolwiek kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio określić swoje wymagania w stosunku do nowego pieseczka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, idealnie sprawdzą się tu pieski niewielkie, które łatwo pomieszczą się w dowolnym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Tymczasem niewielkie psy mimo własnego cudownego wyglądu, nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wywołają strach oraz obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w domu występują małe dzieci, których zachowanie często bywa nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ niewłaściwie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Piesek zaczepny tylko dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela posiadania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash oraz moskiewski stróżujący potrzebują dobrej tresury już okresie szczenięcym i pewnego prowadzenia psa, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich odmianami, aby właściwie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także trybem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i wspólną miłością.

karma dla kota hurt