drapak dla kota

Drapaki dla kotków – który jest najmocniejszy?

drapak dla kota

Drapaki dla kotków – który jest najmocniejszy?

Admin 18 września 2018

Jak dobrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to jego naturalny instynkt i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, bezwartościowej tkanki. Gdy Twój pupil posiada słabość do rysowania różnych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może być dostosowany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie układem, wielkością i użytecznością, a wybór istnieje niewątpliwie bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są ogólne zasady wybierania tego typu akcesoriów oraz kiedy dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kot skrobiąc pazurki wykorzystuje do tegoż znaczącą część swojej siły, zaś ciało zgina w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie wpływa, iż drapak dla kota musi być przede wszelkim solidny, tak żeby nie zagroził swemu kotu. Atrakcyjnym rozwiązaniem są np. moduły przytwierdzone do ściany, które tolerują wielki wpływ i także stanowią świetną opcję, nawet dla dorosłych kotów. Szukając drapak zobacz, czy jest wsparty na stabilnej podstawie i czy część dolna idealnie dochodzi do gleby.
Dokonując przesiewu przyjmij pod uwagę wskazania producenta, co do owego, dla jakiej wielkości pupila kierowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym potężniejszy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być doprawdy dobry.

Dobrana wielkość

Niezależnie od tego, albo kupisz drapak w markecie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl by dostosować jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wielkość winna być dostosowana do wielkości zwierzaka, właśnie ażeby mógł on rozprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciałko. Pupile odmiany dużej potrzebują profesjonalnych, wysokich dodatków, które usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior zadowoli się typowym artykułem; możemy również zakupić drapak, który będzie rósł wraz z nim.

Marka i użyte materiały

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być zrobiony z wysokiej jakości produktów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wyśmienicie wytrzymuje kontakt z kocimi pazurami. Taki zbiór pokrycia zrobi, że na przedmiocie nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych modeli drapaków w nietypowej formie. Owe najnormalniejsze to deska otulona specjalnym sznurem, nadzwyczaj ekskluzywne przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Funkcjonują też drapaki, wykonane tak, iżby wykonywać równolegle
rolę legowiska oraz które obite są wytrzymałą, wszak wygodną gąbką.
tu znajdziesz dobre jakościowo kocie drapaki https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być również ładny, jak również praktyczny. Taki przedmiot potrafi się stać dekoracją mieszkania i wspaniałym placem rozrywek dla naszego pupila. Niezwykle powiększone są tzw. kocie wieże, które pozwalają dopilnować pazurki, lecz są również legowiskiem i także środowiskiem do zabaw. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeśli masz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, a nawet wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Ogromny wybór rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, że każdy posiadacz kotów odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i dodatkowo stworzy radość kota.

Bez kategorii