Jakich karm dla psów lepiej nie kupować?

karma dla psa

Nasi czworonożni przyjaciele wymagają od nas opieki i zainteresowania, a najlepszym sposobem na to jest zdecydowanie zainwestowanie w odpowiednie, wysokiej jakości karmy dla psów. Odpowiednie, czyli jakie? Przede wszystkim – pełnowartościowe, które zawierać będą odpowiedniej jakości składniki oraz oczywiście składniki w odpowiednich proporcjach. W tym artykule skupimy się na tym, jakich produktów nie kupować ze względu na bardzo niskiej jakości skład i brak jakichkolwiek walorów zdrowotnych dla naszych psów.

Jakie karmy dla psów nie będą właściwe dla naszego pupila?

Jest kilka rzeczy, na które – jako właściciele psów – musimy zdecydowanie uważać, by przez przypadek nie zrobić naszym pupilom krzywdy. Oczywiście podstawą zakupu odpowiedniej jakości karmy dla psa jest zapoznanie się z jej składem przez podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie – powinno wejść to nam w nawyk niezależnie od tego czy zaopatrujemy się w mokre, czy suche karmy dla psów. Czego się wystrzegać?

Karmy dla psów, osiadającej w swoim składzie niewiele mięsa

Mięso to absolutna podstawa każdej karmy dla psa, ponieważ nasz pupil jest mięsożerny i potrzebuje składników oraz minerałów, jakie występują w mięsie. Dlatego też konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy w mokrej karmie znajduje się co najmniej 60% mięsa, a w suchej – 20%. Jeżeli jest jej mniej, może to oznaczać, że nie jest ona dobrej jakości i należałoby z niej zrezygnować. Pamiętajmy też, by omijać „karmy o smaku mięsa” – oznacza to, że posiadają one szczątkowe ilości tego składnika i nie będą w żadnym stopniu odpowiednie dla naszego czworonoga.

Karmy dla psów, posiadającej duże ilości niepotrzebnych wypełniaczy

Chociaż różnego rodzaju zboża kojarzone są raczej dobrze i sprawdzają się jako składniki naszych codziennych diet, nie są niestety odpowiednia dla psów. Zboża są trudno przyswajalne przez psi układ pokarmowy i mogą zaburzyć procesy trawienia, co może sprowadzić na naszego czworonoga problemy zdrowotne. Konieczne jest więc poszukiwanie takich karm, w których zawartość dodatków zbożowych jest jak najmniejsza, co może okazać się… trudne, bo producenci bardzo często dodają ten dodatek do karm dla psów.

jaką wybrać karmę dla psa?

Karm dla psów, nieposiadających wystarczających witamin i minerałów

Jeżeli karma dla psa nie posiada w swoim składzie warzyw, owoców, witamin oraz różnego rodzaju minerałów, warto wybrać inną. Nie tylko mięso powoduje, że Twój pies zdrowo się rozwija i jest szczęśliwy, ale również te niepozorne dodatki – im jest ich więcej, tym karma jest lepsza dla Twojego psiaka.

Takich karm dla psów, które… nie będą smakowały naszemu pupilowi

To oczywiste i wie o tym każdy właściciel psa, jednak warto zwrócić na to szczególną uwagę. Pies, który nie dostaje tego, co mu smakuje, nie będzie szczęśliwy…

Dużo lepsze rozwiązanie – weterynaryjne karmy dla psów!

Jeżeli chcesz uniknąć jakiegokolwiek ryzyka, możesz zainwestować w weterynaryjne karmy dla psów rasowych i nie tylko, które zawsze posiadają w swoim składzie dużo mięsa, witamin oraz niezbędnych minerałów. Dużo łatwiej znajdziesz wśród nich coś idealnego dla swojego pupila!

Leave a Comment