Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Admin 2 sierpnia 2019

Wybór zabawki dla pupila.

Zabawa z czworonogiem jest wspaniałą możliwością, aby spożytkować energię swojego zwierzaka, jednocześnie pogłębiać relację. Regularne gry działają korzystnie na zdrowie zwierzęcia, oraz sprawiają frajdę opiekunowi. Zabawy dobrze jest urozmaicać przy użyciu zabawek dla psów. Na rynku odnajdziemy niemało różnorodnych kategorii zabawek dla psów, jednak jak zakupić tą odpowiednią?

Piłki dla psa.

Ulubioną zabawką naszych czworonogów jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę znajdziemy we wszystkich sklepów zoologicznych w zróżnicowanych rozmiarach, dopasowanych do potrzeb naszego zwierzaka. Piłki dla psów wykonywane są z różnorodnych materiałów, istnieją piłki gumowe, z materiału czy z plastiku. Dokonując wyboru piłki dla psa należy zwrócić uwagę na jej wielkość. Wielkości piłek dla psów są stałe, jednak musimy myśleć o prawdopodobieństwie zakrztuszenia się w trakcie zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa jest zbyt mała. Kupując nową piłkę myślmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to niezwykle istotne, gdy jesteśmy opiekunami mniejszych odmian psów, takich jak pudle i yorki, dla których dobieramy mniejsze rozmiary piłek.

Frisbee dla psa.

Jeśli chcemy pobawić się z psem na zewnątrz doskonałym wyborem jest frisbee dla psa. Trudno odnaleźć psa, który nie zakocha się w tej zabawie. Frisbee dla psa dużo lepiej używać na otwartej przestrzeni, jak łąka, park czy ogród, tam gdzie zwierzak może wybiegania się. Jeśli podopieczny wie jak przynosić zabawkę spowrotem, warto znaleźć frisbee dla psa o pasującej wielkości, żeby zwierzakowi łatwo było nosić zabawkę w zębach. Frisbee dla psa nie powinno być zbyt twarde, gdyż istnieje ryzyko niezamierzonego uderzenia psa zabawką w trakcie zabawy, więc mając na celu ustrzeżenie się nieprzyjemnych sytuacji kupujmy frisbee elastycznych. Zabawa z frisbee jest ekscytującą formą aktywności, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

smycz dla psa