akcesoria dla kotów

Najdoskonalsze akcesoria dla kota, które obowiązkowo potrzebujesz mieć!

akcesoria dla kotów

Najdoskonalsze akcesoria dla kota, które obowiązkowo potrzebujesz mieć!

Admin 26 września 2018

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Na pewno każdy choć raz spotkał pupila, który wyjętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Reagujemy wtedy często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród codziennych czynności, jaką musi robić każdy normalny pupil. I nie chodzi tutaj wcale o ostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy pupil ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w celu poinformowania, że to jego obszar. Jeśli pupil w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest więc to dla nas sygnał, iż coś go trapi Drapak dla kota postawiony w domu pozwala zachować przed uszkodzeniem nasze pufy.
kup zabawkę dla kota

Drapaki dla pupila dostarczają naszym kotom komfort, są nadzwyczaj potrzebne zwłaszcza kotom przebywającym nieskończenie w mieszkaniu.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Kot rozpręża mięśnie, natomiast na znacznie poszerzonych drapakach ma szansę do wysoce złożonych zabaw. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby zabezpieczyć przed podrapaniem stołki lub leżankę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie są gospodarze, więc ofiarą może ulec leżanka w salonie. Koty ubóstwiają także oznaczać znane terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład nowego kotka.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najświetniejsze, postawione w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne przeróżne typy drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia i może służyć pupilowi jako przyjemne pole do drzemki. Jest więc to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, ustawionego na podstawce pionowo czy skośnie, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są bardziej rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na posadzce albo być zamocowany do ściany, oraz chociażby do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów występują w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt i dla hodowli, i również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie bogata, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, mają różnorodne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym smakiem i upodobaniami kota. Jak pupil kocha dużo spać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeśli jest ruchliwy oraz kocha skakać, zapewne ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.

Bez kategorii