Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Admin 30 lipca 2019

Przerwa wakacyjna może być świetną szansą, by dać czas swojemu pupilowi. Podróż wraz z ulubionym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, zrelaksować się, jednocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy liczne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze wyróżniają się długotrwałą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne dla ras psów różnorodnych gabarytów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy średnicę dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciw kleszczom są naturalne oraz substancjami syntetycznymi. Leki przeciwpasożytnicze charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy zwierzaka, należy więc sprawdzić przed zakupem, że wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie jednocześnie na kleszcze i przeciwpchelne, przez co zapewniają ogólną opiekę psiaka. Obroża dla psa jest skuteczna przez 8 miesięcy, co więcej działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy z przyjemnością spędzają czas w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w formie środków na kleszcze, ponieważ infekcja wywołana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, dlatego daje ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające zabawy w wodzie konieczna jest większa ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze lub specjalne szampony działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć psa podczas letniej podróży trzeba sprawić sobie pewne preparaty na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/