Przydatne zabawki dla kotka.

Przydatne zabawki dla kotka.

Admin 7 sierpnia 2019

Choć duża część z nas identyfikuje kota, jako zwierzę typowo domowe, musimy mieć w pamięci, że jest to drapieżnik. To, co często rozbawieni właściciele mają za zabawę, jest wynikiem silnego instynktu łowieckiego. Z tego powodu tak istotne jest zapewnienie kotu właściwej rozrywki. Znudzone zwierzę może drapać nasze meble , a nawet drapać nogi lub ręce właściciela . Jak się bawić z naszym kociakiem? Przedstawiamy najciekawsze zabawki dla kota.

Wędki dla kota.

Skuteczną zabawką, gwarantującą udaną rozrywkę, jest wędka dla kota. Zazwyczaj świetnie sprawdzają się naturalne pióra przywiązane na sznurku, które imitują ruch potencjalnej ofiary. Niektóre koty preferują miękkie boa, kolorowe wstążeczki lub foliowe pompony. Możemy też wybrać maskotkę na wędce , jeżeli nasze zwierzę znajduje radość w takiej formie zabawy . Wszystko zależy od gustu naszego kota .

Zabawki z kocimiętką

Jeśli nasz kot potrzebuje zachęty do zabawy , możemy wybrać zabawkę z kocimiętką. Na rynku są dostępne różne modele tego typu zabawek: poduszeczki, myszki, piłeczki, maskotki lub specjalne pluszaki do gryzienia. Możemy też kupić kocimiętkę w sprayu lub susz, który rozsypiemy na podłodze lub spryskamy nim wybrane miejsca.

Lasery dla kota

Niesamowicie efektywną zabawką, uwielbianą przez niemal wszystkie czworonogi, jest laser dla kota. Nie ma takiego kota , który by pozostał wobec niego obojętny. Szalona pogoń za świecącym punktem świetnie wybawi naszego kota , a nam dostarczy dużo radości. Dodajmy na marginesie, że zabawa z laserem nie wymaga od nas wiele zaangażowania, a efekt jest powalający .

Piłeczki dla kota

Niektóre zwierzaki wolą zabawy z piłeczką. Turlanie po podłodze jest dla nich fantastyczną rozrywką. Można więc kupić kotu szeleszczącą wykonaną z folii piłeczkę, pluszowe pompony, piłeczki z lekkiej pianki, kauczuki lub piłeczkę , która ma w środku dzwoneczek. Istotny jest zarówno dźwięk , jaki taka piłeczka wydaje turlając się po podłodze, jak i materiał, który sprawia, że taka zabawka bądź dobrze się toczy, bądź sprawdza się do aportowania.

Kule na przysmaki

To najlepszy sposób, żeby zmusić leniwego kota do ruchu . Specjalne kulki, w których zamykamy przysmaki apetycznie pachną, więc kot stara się dostać się do ulubionych kąsków, przy okazji turlając po podłodze zabawkę. Co istotne, kot natychmiast dostaje nagrodę, co oznacza, że polowanie zakończyło się sukcesem.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny kraków