żwirki dla kotów

Żwirek dla kotka – najważniejsze rady, jakie musisz znać

żwirki dla kotów

Żwirek dla kotka – najważniejsze rady, jakie musisz znać

Admin 26 września 2018

Żwirek dla kotów to zatem niezastąpione akcesorium kuwety. Są różne typy żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich nadaje się również do kuwety odsłoniętej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kotów ma taki brak, iż niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu blisko kuwety tudzież noszeniu po mieszkaniu przez kota.
zamów teraz silikonowy żwirek dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kotów?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Ale na rynku są widoczne rozmaite żwirki dla kotka, dużo praktyczniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają zwykły piasek. Są właściwe dla kotków, które wielekroć wyruszają na pole oraz kochają gmerać w glebie. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kota wybitnie prędko zaczyna nieładnie pachnieć, albowiem niestety nie ma możliwości odłączenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy posiada postać drobnych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Tymczasem owy większy oraz grubszy jest niewiele skuteczny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, jaką można prędko wyeliminować z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Dobór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, doskonałe żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odpady na bieżąco, oraz cały żwirek podmieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest nadzwyczaj dobry.

Jeśli go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym miejscu, żeby woda z moczu szybko wyparowała. Wyjątkowo ciekawe żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale niweluje smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to, że najbardziej ze wszystkich żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba sprzątać po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, jakie można dawać w niedużej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają jednocześnie zalety sterylizujące.

Bez kategorii